Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 69

 

Протидія булінгу на сайті Міністерства освіти та науки України

“Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти” (ПРЕГЛЯНУТИ)

“Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід” (ПЕРЕГЛЯНУТИ)

Організації, які займаються проблемами булінгу в Україні (ПЕРЕГЛЯНУТИ).

Порядок реагування на булінг

Порядок реагування

на доведені навчання в булінгу (цькування) 

(відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657- VIII »)

  1. У разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та освітніх комісій, створеної в закладі освіти з розгляду випадків булінгу, виявляються уповноважені підрозділи органів поліції України та служби у справах дітей про навчання в закладах.

  2. Виконується рішення та рекомендаційні комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) у закладах освіти.

  3. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або побудували від булінгу.

  4. Визначаються відповідні особи, причетні до булінгу (цькування ) .

  5. Особи, Які за результати розслідуванні є причетним до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини Другої статті 13 (Вчинення правопорушення за статтю 173 4 ) про УКРАЇНИ кодексу Адміністративні правопорушення та підлягають адміністративних стягнень

–  Це неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(850 та 1700 гривень відповідно)або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

–  Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.  

–  За булінг або недійсними малолітніми особами віком від 14 до 16 років, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Порядок подання заяви проти булінгу Максимівському ліцеї

(відповідно до Закону України від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який набрав чинності 19.01.2019 року)

1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.
2. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у школі, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .
3. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.
4. Учасники освітнього процесу подають заяву керівнику закладу освіти про випадки боулінгу стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
5. Керівник закладу освіти розглядає звернення у визначений законодавством термін та видає наказ про проведення розслідування.
6. Для прийняття рішення за результатами розслідування  керівник закладу освіти створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає її засідання. До складу комісії входять директор школи, педагогічні працівники (у тому числі психолог), батьки постраждалого  та булера для прийняття рішення  за результатами розслідування та виконання відповідних заходів реагування.
7. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб від яких отримали інформацію.
8. Якщо випадок цькування був одиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.
9. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
10. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії
11. Здобувач освіти або інший учасник освітнього процесу, який постраждав від боулінгу, може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу

Заява булінга

ЗРАЗОК

 

Директору

Максимівського ліцею Михайло - Лукашівської сільської ради Запорізької області

Головко О.В.

ПІБ заявника (повністю), вчителя, учня класу, батька, матері

Домашня адреса:

___________________________________

Контактний телефон:

___________________________________

ЗАЯВА

Я, _____________________, інформую про випадок булінгу над учнем _____________ з боку ________групи або учнів:_______________.

(Далі в довільній формі викладаються доповіді вільні всії)

До заявки додаю фото- та відеоматеріали (за наявності).

Дата Підпис

Середа, 2025-Січень-22, 06:20:14
Вітаю Вас Гість
Вхід на сайт
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Погода
+12
°
C
+13°
+10°
Maksimovka
Неділя, 29
Прогноз на тиждень
Офіційні посилання на інтернет ресурси