Категорії розділу
Мои статьи [901]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 69

Спас
Вітаємо всіх зі святом спаса!

14 серпня - свято Маковія: прикмети і традиції

    14 серпня православні відзначають Перший Спас. У народі є безліч назв цього свята: Маковєя, Медовий Спас, Спас на воді, Спасівка, Маковій, Лакомка, Медове свято, Бджолиний празднік. С Маковія починається Успенський піст - Спасівка, який триває два тижні. Цей пост вважається продовженням Великого посту, під час якого святі прохали Бога зробити перерву.

   Під час Успенського посту прийнято пекти пісне печиво - шулики, яке ламали на дрібні шматочки і заливали зверху густим медом, приправленим товченим маком. Так само в цей день прийнято пекти Маковик. За традицією в цей день освячували воду у водоймах, і кожен, хто вмиється такою водою, назавжди виліковувався від хвороб.
   В Успенський Пост прийнято вживати багато овочів, фруктів і ягід, які якраз до цього часу поспівають удосталь.
   У народі Маковія ще називали святом квітів. А ще з цього дня на південь починали відлітати птахи.
   У цей день, 14 серпня, беруть квіти: волошки, чорнобривці, чебрець, календулу та інші різні трави, роблять з них букетики - маковійчики, в які обов'язково вплітають голівки маку. Так само прийнято було додавати до цього букету слабкий соняшник. Кожна квітка в цьому букеті мав своє магічне значення. Соняшник, наприклад, символізує сонце, без якого неможливе життя на землі.
   Вважалося, що якщо на Маковія НЕ освятити квіти в Церкві, то весь рік не буде процвітати господарство. У давнину освячений мак навесні розсіювали по городу, засушені квіти вплітали у волосся, щоб не випадали. Сьогодні на це свято печуть пироги з маком, варять вареники з маком і медом, тому в Церкві ще освячують мед нового збору.
  Вважалося, що з цього дня бджоли перестають виробляти мед і пасічники повинні прибрати стільники, інакше сусідні бджоли витягнуть весь мед.
  У Церкві за традицією згадують сім братів-мучеників Маккавеїв та Соломію - їх мати. Вони загинули за християнську віру.
  Так само 14 серпня Церква відзначає свято винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього. У Хресті, на якому розіп'яли Ісуса Христа, почала проявляти чудодійна сила, про що свідчить сама історія свята. Вважалося, що з цього дня бджоли перестають виробляти мед і пасічники повинні прибрати стільники, інакше сусідні бджоли витягнуть весь мед.
  У це свято в храмах виносять Хрест і поклоняються йому, підносять молитви до самого Господа про те, щоб він силою Хреста Свого захищав усіх віруючих від усіх ворогів.
Слідом за Медовим Спасом слідують Яблучний і Горіховий Спас.

матеріал взято зі сайту Київської гаети "Києвская правда"http://kpravda.com/14-avgusta-prazdnik-makoveya-2013-primety-i-tradicii/
Категорія: Мои статьи | Додав: алька (2013-Серпень-15)
Переглядів: 664 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 2025-Лютий-07, 01:15:23
Вітаю Вас Гість
Вхід на сайт
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Пошук
+12
°
C
+13°
+10°
Maksimovka
Неділя, 29
Прогноз на тиждень
Офіційні посилання на інтернет ресурси