Середа, 2020-Серпень-12, 19:55:17
Вітаю Вас Гість | RSS     Максимівський
    навчально-виховний комплекс
    Вільнянської районної ради
    Запорізької області

Меню сайту
Гаряча лінія
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

перемога 1941-1945

 
 ЛАСКОВИЙ Микола Гнатович
(1921 - 1996)
 Народився в 1921 році в селянській родині українців в Казахстані. В тому ж році батьки повернулися на Україну.
Закінчив Максимівську середню школу в 1936 році. Поступив до Дніпропетровського гірничого інституту, але вже через місяць був демобілізований. І з того часу розпочалася його служба в армії. Спочатку в м.Полтава в автомотоучилищі, потім в м.Одеса - піхотне воєнне училище, потім в м.Вологда - служба в запасному автополку. В 1939 р. служив в автоучбовому батальоні під Ленінградом. В 1940році  перебував та служив в запасному автополку під м.Виборг. З травня 1940р. службу проходив на півострові Ханко в порту Гангут. Цей порт фіни здавали в аренду радянським військам для охорони входу у Фінську затоку. Там і зустрів війну 1941року. Але це була ще фінська війна. Далі служба проходить на Ленінградському фронті. Довгі дні та роки блокадного Ленінграду. Голод і холод, бомбардування і обстріли. Там і прожили до осені 1942р. Захищали місто,  спасали жителів, знаходилися в обороні. Довелося працювати начальником харчоблоку - роздавати по 125 грамів хліба. В кінці 1942р. девізію, де служив, переводять  на посилення харчування і готують до прориву блокади. Був переведений на службу до штабу полку де забезпечував доставку секрктної пошти.
Прийма участь в прориві блокади Ленінграду в складі 343артилерійського полку. За цю операцію отримав медаль "За отвагу". Має і інші бойові нагороди.
Звільнив Прибалтику. Закінчив війну в Прибалтиці. Проймав участь в параді перемоги в м. Ленінграді на Дворцовій площі. Демобілізований у 1946році. Приїхав в рідне село, працював рядовим колгоспником, обліковцем, замісником голови, а пізніше і головою колгоспу "Авангард", працював секретарем партійної організації колгоспу, головою сільської ради. Помер в 1997 році.  
Вхід на сайт
...
Пошук
Архів записів
Календар